TOFIR PHR CEILING LIGHT 2x20W E27 IP44 O-35 PC+AL
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Power consumption | 2 x MAX 20W |
|---|---|
| Supply voltage | 230V~50Hz |
| Beem angle | 120° |
|---|
| Height | 85mm |
|---|---|
| Length | 330mm |
| Width | 330mm |
| Protection class | I |
|---|---|
| Protection degree | IK02 |
| Warranty | 3 years |
| Degree of protection | IP44 |
| Packaging | 1 |
|---|---|
| Carton | 6 |
| Palette | 72 |
| Cover | milky |
|---|---|
| Operating temperature | -25°C /+45°C |
| Product type | Bez etykiety |
| Lamp base | 2 x E27, A60 (no light source included) |
| Brand | Bemko |
Available executions
| Degree of protection | Protection class | Protection degree | |
|---|---|---|---|
| C30-PHR220 | IP44 | I | IK02 |
| C30-PHS220 | IP40 | I | IK02 |
| C31-LHR-330-160-4K | IP44 | I | IK02 |
Dimensions
| Height | Length | Width | |
|---|---|---|---|
| C30-PHR220 | 85mm | 330mm | 330mm |
| C30-PHS220 | 80mm | 305mm | 305mm |
| C31-LHR-330-160-4K | 100mm | 330mm | 330mm |




