PANEL BACKLIGHT SUPERIOR BLS 30/36/42W 3000/4000/6500K 4310/5100/5620LM IP65 60x60 WHITE UGR19 CRI90
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Material | Aluminum alloy, synthetic material |
|---|---|
| Color | Housing: RAL9003 |
| Nominal voltage | Un: 230V~50Hz |
|---|---|
| Power consumption | Pon: 30W/36W/42W |
| Beem angle | 90° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>90 |
| Color temperature | 3000K/4000K/6500K |
| Luminous flux | 4310lm/5100lm/5620lm |
| Height | 35mm |
|---|---|
| Length | 595mm |
| Width | 595mm |
| Protection class | Class II |
|---|---|
| Protection degree | IK03 |
| Warranty | 5 years |
| Degree of protection | IP20/IP65 |
| Carton | 6 |
|---|
| Durability | L80B10:100000h |
|---|---|
| Operating temperature | -10°C / +45°C |
| Power factor | PF>0,9 |
| Product type | Wyposażony |
| Brand | Luxmena |







