LED STADIUM LUMINAIRE STADIUM 500W 5000K 80000LM IP66 60x60
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Color | RAL 9017 |
|---|
| Nominal voltage | Un: 230V~ 50Hz |
|---|---|
| Power consumption | Pon: 500W |
| Beem angle | 60° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>70 |
| Color temperature | 5000K |
| Luminous flux | 80000lm |
| Height | 231mm |
|---|---|
| Length | 613mm |
| Width | 333mm |
| Protection class | Class I |
|---|---|
| Protection degree | IK09 |
| Warranty | 5 years |
| Degree of protection | IP66 |
| Durability | L70B50: 100000h |
|---|---|
| Net weight | 13kg |
| Operating temperature | -40°C /+50°C |
| Product type | Wyposażony |
| Brand | Luxmena |
Available executions
| Luminous flux | Color temperature | Degree of protection | Color | Protection class | Protection degree | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C69-STD2-REF-R | RAL 9017 | |||||
| C69-STD2-S-500BL-5K-6060 | 80000lm | 5000K | IP66 | RAL 9017 | Class I | IK09 |
| C69-STD2-S-1000BL-5K-6060 | 160000lm | 5000K | IP66 | RAL 9017 | Class I | IK09 |
Dimensions
| Height | Length | Net weight | Width | |
|---|---|---|---|---|
| C69-STD2-REF-R | ||||
| C69-STD2-S-500BL-5K-6060 | 231mm | 613mm | 13kg | 333mm |
| C69-STD2-S-1000BL-5K-6060 | 231mm | 613mm | 22,6kg | 586mm |







