LED CEILING LUMINAIRE FIONA 24W 3000/4000/6500K 2400LM IP20 WHITE
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Material | Steel, cover: PMMA |
|---|
| Nominal voltage | Un: 230V~50Hz |
|---|---|
| Power consumption | 24W |
| Beem angle | 120° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>80 |
| Color temperature | 3000K/4000K/6500K |
| Luminous flux | 2400lm |
| Height | 55mm |
|---|---|
| Length | 350mm |
| Width | 350mm |
| Protection class | Class I |
|---|---|
| Protection degree | IK02 |
| Degree of protection | IP20 |
| Carton | 10 |
|---|---|
| Palette | 120 |
| Durability | L70B50: 25000h |
|---|---|
| Installation | surface-mounted |
| Operating temperature | -20°C / +40°C |
| Brand | Kafler |
Available executions
| Luminous flux | Color temperature | Degree of protection | Protection class | Protection degree | |
|---|---|---|---|---|---|
| C37-PLF-230-120-4K | 1200lm | 4000K | IP20 | Class I | IK02 |
| C37-PLF-320-240-4K | 2400lm | 4000K | IP20 | Class I | IK02 |
| C37-PLF-320-240-CCT | 2400lm | 3000K/4000K/6500K | IP20 | Class I | IK02 |
| C37-PLF-230-120-CCT | 1200lm | 3000K/4000K/6500K | IP20 | Class I | IK02 |
Dimensions
| Height | Length | Width | |
|---|---|---|---|
| C37-PLF-230-120-4K | 55mm | 260mm | 260mm |
| C37-PLF-320-240-4K | 55mm | 350mm | 350mm |
| C37-PLF-320-240-CCT | 55mm | 350mm | 350mm |
| C37-PLF-230-120-CCT | 55mm | 260mm | 260mm |






