TWILIGHT SWITCH 20A 2-100 LUX
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Nominal voltage | ~230V/50Hz |
|---|
| Height | 65mm |
|---|---|
| Length | 89mm |
| Width | 36mm |
| Protection class | II |
|---|---|
| Degree of protection | IP20/IP65 |
| Carton | 100 |
|---|---|
| Palette | 2400 |
| Installation | DIN/TH/THS rail 35mm |
|---|---|
| Max. current load | max. 20A |
| Operating temperature | -20°C /+40°C |
| Brand | Bemko |


