PANEL LED MIDAL 40W 4000K 4600LM IP20 60x60 WHITE 24H UGR19
Code: I-C71-PLM-066-400-4K-WH-24H-U19
EAN:5900280968999
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Material | Aluminum alloy, synthetic material |
|---|---|
| Color | RAL9003 |
| Nominal voltage | Un: 230V~50Hz |
|---|---|
| Power consumption | Pon: 40W |
| Beem angle | 90° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>80 |
| Color temperature | 4000K |
| Luminous flux | 4600lm |
| Height | 8mm |
|---|---|
| Length | 595mm |
| Width | 595mm |
| Energy class | D |
|---|---|
| EPREL | 1315247 |
| Protection class | Class II |
| Protection degree | IK02 |
| PZH | TAK |
| Warranty | 5 years |
| Degree of protection | IP20 |
| Carton | 5 |
|---|---|
| Palette | 70 |
| Durability | L70B50: 50000h |
|---|---|
| External led driver | TAK |
| Operating temperature | +5°C /+30°C |
| Power factor | DF>0,9 |
| Product type | Źródło światła |
| Brand | Bemko |







