OVERCURRENT CIRCUIT BREAKER 10KA 1P C 13A SCHELINGER
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Nominal voltage | Un: 230/400V~ 50/60Hz |
|---|
| Height | 69mm |
|---|---|
| Length | 81mm |
| Width | 17,5mm |
| Degree of protection | IP20 |
|---|
| Packaging | 12 |
|---|---|
| Carton | 120 |
| Characteristic | C |
|---|---|
| Energy limitation class | 3 |
| Insulation voltage rating | Ui: 400V |
| Operating temperature | -5°C / + 30°C |
| Short-circuit switching capacity | Icn: 10000A |
| Surge voltage | Uimp: 4kV |
| Rated current | In: 13A |
| Brand | Schelinger |





