"MULTI-OUTLET ADAPTERS +""0"" 2xSOCKETS 16A + USB A+C"
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Color | White |
|---|
| Nominal voltage | 250V~ 50Hz |
|---|
| Height | 75mm |
|---|---|
| Length | 138mm |
| Width | 53mm |
| Protection class | Class I |
|---|---|
| Degree of protection | IP20 |
| Carton | 50 |
|---|
| Max. current | 16A |
|---|---|
| Max. load power | 3500W |
| Operating temperature | 0°C / +35°C |
| Number of slots | 2, USB-C, USB-A |
| Brand | Bemko |
