LED PARKING LUMINAIRE LOPER 3 120W 4000K 15000LM IP65
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Material | Obudowa: aluminium, klosz: PC |
|---|---|
| Color | RAL 9007 |
| Nominal voltage | Un: 230V~ 50Hz |
|---|---|
| Power consumption | 120W |
| Beem angle | 135°x60° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>80 |
| Color temperature | 4000K |
| Luminous flux | 15000lm |
| Height | 92mm |
|---|---|
| Length | 488mm |
| Width | 183mm |
| Protection class | Class I |
|---|---|
| Protection degree | IK08 |
| Warranty | 2 years |
| Degree of protection | IP65 |
| Durability | L70B50: 25000h |
|---|---|
| Installation | Słup fi60mm |
| Operating temperature | -20°C / +40°C |
| Product type | Wyposażony |
| Cable length | 30cm |
| Brand | Kafler |
Available executions
| Luminous flux | Color temperature | Degree of protection | Color | Protection class | Protection degree | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C81-LOP3-050BL-4K | 6250lm | 4000K | IP65 | RAL 9007 | Class I | IK08 |
| C81-LOP3-070BL-4K | 8750lm | 4000K | IP65 | RAL 9007 | Class I | IK08 |
| C81-LOP3-100BL-4K | 12500lm | 4000K | IP65 | RAL 9007 | Class I | IK08 |
| C81-LOP3-120BL-4K | 15000lm | 4000K | IP65 | RAL 9007 | Class I | IK08 |
Dimensions
| Height | Length | Width | |
|---|---|---|---|
| C81-LOP3-050BL-4K | 92mm | 412mm | 139mm |
| C81-LOP3-070BL-4K | 92mm | 412mm | 139mm |
| C81-LOP3-100BL-4K | 92mm | 488mm | 183mm |
| C81-LOP3-120BL-4K | 92mm | 488mm | 183mm |




