LED FLOODLIGHT TESSA 50W 3000/4000/5000K 7500LM IP66 90X90 RAL9017
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Material | Aluminum alloy, tempered glass |
|---|---|
| Color | RAL9017 |
| Nominal voltage | 230V~ 50Hz |
|---|---|
| Power consumption | 50W |
| Beem angle | 90° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>70 |
| Color temperature | 3000K / 4000K / 5000K |
| Luminous flux | 7500lm |
| Height | 53mm |
|---|---|
| Length | 283mm |
| Width | 195mm |
| Protection class | Class I |
|---|---|
| Protection degree | IK07 |
| Warranty | 5 years |
| Degree of protection | IP66 |
| Carton | 5 |
|---|
| Durability | L70B50: 100000h |
|---|---|
| Operating temperature | -20°C / +40°C |
| Power factor | PF>0,9 |
| Cable length | 300mm |
| Brand | Bemko |





