LED FIXTURE LED VOYAGER 150W 4000K 14800LM IP65
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Material | Aluminum alloy, tempered glass |
|---|
| Lighting source | LED SMD |
|---|---|
| Power consumption | Pon: 150W |
| Beem angle | 110° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>80 |
| Color temperature | 4000K |
| Luminous flux | 14800lm |
| Height | 145mm |
|---|---|
| Length | 325mm |
| Width | 325mm |
| Energy class | E |
|---|---|
| EPREL | 561108 |
| Protection class | I |
| Protection degree | IK08 |
| Warranty | 3 years |
| Degree of protection | IP65 |
| Carton | 1 |
|---|---|
| Palette | 60 |
| Durability | L70B50: 45000h |
|---|---|
| Power factor | DF>0,9 |
| Power supply | Un: 230V~50Hz |
| Product type | Źródło światła |
| Brand | Bemko |
Available executions
| Luminous flux | Color temperature | Degree of protection | Protection class | Protection degree | |
|---|---|---|---|---|---|
| S-C85-HBV-100-6K | 10000lm | 6000K | IP65 | I | IK08 |
| S-C85-HBV-150-6K | 15000lm | 6000K | IP65 | I | IK08 |
| S-C85-HBV-100-4K | 9800lm | 4000K | IP65 | I | IK08 |
| S-C85-HBV-150-4K | 14800lm | 4000K | IP65 | I | IK08 |
| C85-HBV3-100-4K-120BL | 14000lm | 4000K | IP65 | Class I | IK09 |
| C85-HBV3-150-4K-120BL | 21000lm | 4000K | IP65 | Class I | IK09 |
| C85-HBV3-200-4K-120BL | 28000lm | 4000K | IP65 | Class I | IK09 |
Dimensions
| Height | Length | Width | |
|---|---|---|---|
| S-C85-HBV-100-6K | 134mm | 276mm | 276mm |
| S-C85-HBV-150-6K | 145mm | 325mm | 325mm |
| S-C85-HBV-100-4K | 134mm | 276mm | 276mm |
| S-C85-HBV-150-4K | 145mm | 325mm | 325mm |
| C85-HBV3-100-4K-120BL | 145mm | 230mm | 230mm |
| C85-HBV3-150-4K-120BL | 147mm | 270mm | 270mm |
| C85-HBV3-200-4K-120BL | 148mm | 310mm | 310mm |






