INGROUND LUMINAIRE GARD MINI LED 2.5W 3000K 12/24V DC 180LM 31° SQUARE IP68
Code: I-N1_C42-OGA-MINI-S-25-24V
EAN:5900280963383
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Supply voltage | 12/24V DC |
|---|---|
| Power | 2,5W |
| Beem angle | 31° |
|---|---|
| Color temperature | 3000K |
| Height | 50mm |
|---|---|
| Length | 40mm |
| Width | 40mm |
| Protection class | I |
|---|---|
| Protection degree | IK10 |
| Warranty | 60 months |
| Degree of protection | IP68 |
| Durability | 60000h |
|---|---|
| Operating temperature | -20°C /+55°C |
| Brand | Luxmena |
Available executions
| Power | Color temperature | Degree of protection | Protection class | Protection degree | |
|---|---|---|---|---|---|
| I-N1_C42-OGA-R-60-24V | 6W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-S-60-24V | 6W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-R-70 | 7W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-S-70 | 7W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-MINI-R-25-24V | 2,5W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-MINI-S-25-24V | 2,5W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-R-60-RGB-24V | 6W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-MINI-S-TOPPLATE | 2,5W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
| I-N1_C42-OGA-MINI-R-2-24V | 2,5W | 3000K | IP68 | I | IK10 |
Dimensions
| Height | Length | Width | |
|---|---|---|---|
| I-N1_C42-OGA-R-60-24V | 96,3mm | 96mm | 96mm |
| I-N1_C42-OGA-S-60-24V | 96,3mm | 96mm | 96mm |
| I-N1_C42-OGA-R-70 | 96,3mm | 96mm | 96mm |
| I-N1_C42-OGA-S-70 | 96,3mm | 96mm | 96mm |
| I-N1_C42-OGA-MINI-R-25-24V | 50mm | 40mm | 40mm |
| I-N1_C42-OGA-MINI-S-25-24V | 50mm | 40mm | 40mm |
| I-N1_C42-OGA-R-60-RGB-24V | 96,3mm | 96mm | 96mm |
| I-N1_C42-OGA-MINI-S-TOPPLATE | 50mm | 40mm | 40mm |
| I-N1_C42-OGA-MINI-R-2-24V | 50mm | 40mm | 40mm |
