HIGHBAY LED ULTRAS 1–10V 100W 4000K 15000LM IP65 110°–120°
Code: S-C85-HBU2-100V-740P-120BL
EAN:5900280940155
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Material | Aluminium alloy, PC |
|---|---|
| Color | RAL 9011 |
| Nominal voltage | Un: 230V~50Hz |
|---|---|
| Power consumption | Pon: 100W |
| Beem angle | 110° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>70 |
| Color temperature | 4000K |
| Luminous flux | 15000lm |
| Height | 320mm |
|---|---|
| Length | 240mm |
| Width | 240mm |
| Energy class | C |
|---|---|
| EPREL | 563709 |
| Protection class | I |
| Protection degree | IK08 |
| Warranty | 60 months |
| Degree of protection | IP65 |
| Carton | 1 |
|---|---|
| Palette | 88 |
| Durability | L70B50: 50000h |
|---|---|
| Operating temperature | -35°C / +50°C |
| Power factor | DF>0,9 |
| Product type | Źródło światła |
| Brand | Luxmena |





