HERMETIC LED POWER SUPPLY IP67 12V 24W
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Power | max. 24W |
|---|
| Height | 35mm |
|---|---|
| Length | 118mm |
| Width | 26mm |
| Protection class | Class II |
|---|---|
| Degree of protection | IP67 |
| Carton | 50 |
|---|
| Efficiency | 86% |
|---|---|
| Input voltage | 220-240V~ 50/60Hz |
| Max. current load | 2A |
| Operating temperature | -20°C / +45°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Power factor | PF>0,9 |
| Brand | Bemko |
