SURFACE MOUNTED INSTALLATION BOX 85x45x37MM IP55 8P LIGHT GRAY
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Nominal voltage | 400V |
|---|
| Height | 37mm |
|---|---|
| Length | 85mm |
| Width | 45mm |
| Degree of protection | IP55 |
|---|
| Carton | 100 |
|---|
| Number of clamps | 8P |
|---|---|
| Brand | Bemko |


