POWER LED TRANSFORMER 12V 10W
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Power | Max 10W |
|---|
| Protection class | I |
|---|---|
| Warranty | 3 years |
| Degree of protection | IP67 |
| Carton | 100 |
|---|---|
| Palette | 2000 |
| Dimensions | fi58x25mm |
|---|---|
| Input voltage | 90-264V AC 50/60Hz |
| Max. current load | Input: 0,08-0,24A / Output: 0,83A |
| Operating temperature | -20°C /+65°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Power factor | PF>0,95 |
| Brand | Bemko |


