LED STRIP PREMIUM 24V DC COB 1920LED/5M 9.5W/m IP20 3-YEAR WARR. COOL WHITE
Code: S-D87-LS-COB-1920-IP20-ACW-24V
EAN:5900280958587
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Nominal voltage | 24V DC |
|---|---|
| Power consumption | 9,5W/1m |
| Beem angle | 120° |
|---|---|
| Color temperature | 6500K |
| Luminous flux | 1000lm/1m |
| Length | 5m |
|---|---|
| Width | 10mm |
| Protection class | III |
|---|---|
| Warranty | 3 years |
| Degree of protection | IP20 |
| Durability | L70B50: 15000h |
|---|---|
| Number of cycles on/off | 15000x |
| Operating temperature | 5°C / 25°C |
| Brand | Bemko |


