LED STRIP PREMIUM 12V DC 2835 300LED/5M 4.8W/M IP65 COOL WHITE
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Nominal voltage | 12V DC |
|---|---|
| Power consumption | 4,8W / 1m |
| Beem angle | 120° |
|---|---|
| Color rendering index | CRI>80 |
| Color temperature | 6500K |
| Luminous flux | 460lm / 1m |
| Length | 5 x 1m |
|---|---|
| Width | 8mm |
| CE | Yes |
|---|---|
| Energy class | F |
| EPREL | 1314599 |
| Protection class | III |
| Degree of protection | IP65 |
| Carton | 100 |
|---|---|
| Palette | 1500 |
| Durability | L70B50: 15000h |
|---|---|
| Operating temperature | +5°C / +25°C |
| Product type | Źródło światła |
| Brand | Bemko |



