HERMETIC LED POWER SUPPLY IP67 12V 60W
Detailed information regarding price and stock availability is available after logging in.
Log in to add a product to your cartTechnical Specification
| Power | max. 60W |
|---|
| Height | 43mm |
|---|---|
| Length | 163mm |
| Width | 33mm |
| Protection class | Class II |
|---|---|
| Degree of protection | IP67 |
| Carton | 50 |
|---|
| Efficiency | 88% |
|---|---|
| Input voltage | 220-240V~ 50/60Hz |
| Max. current load | 5A |
| Operating temperature | -20°C / +45°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Power factor | PF>0,9 |
| Brand | Bemko |
